چشم انداز ECS:

ورود شرکت سامان تجارت شاپرک به فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان در سال ۱۴۰۱ با تکیه بر:

-برندهای شناخته شده در سطح جهانی
-خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی و ارایه محصولات و خدمات متمایز با بهترین و مناسب ترین قیمت برای تبدیل شدن به تحسین برانگیزترین شرکت ایرانی
-اشتغال‌زایی پایا و پویا

بیانیه مأموریت ECS:

ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و ارزش برتر با تکیه بر همکاران باانگیزه و نوآور که باعث بهبود زندگی مشتریان و مصرف کنندگان ملی و بین المللی و ارتقاء سطح رفاه کارکنان شود؛ به گونه‌ای که همگان ما را با رشد پایدار، رهبری بازار، برندهای قابل اعتماد و تعهد به ارزش های اخلاقی و مسئولیت‌های اجتماعی  بشناسند.
از این که جامعه، سامان تجارت شاپرک را به عنوان شرکتی معتبر، استقبال کننده از تغییر و تحول، چابک، پویا، مسئول، کارآفرین، خیرخواه و ارزش گذار به حقوق اجتماعی(ارزش آفرین)می شناسند به خود میبالیم و به راه باقی مانده و مسئولیت های سنگین خود نیز وافقیم.

ارزش‌های سازمانی ECS:

​-نتیجه گرایی
-مشتری مداری
-اشتغال آفرینی پویا
-اشاعه روحیه رهبری
-توسعه همکاری‌های تجاری
​​​​​​​-ارتقاء جایگاه اجتماعی سازمان
-یادگیری، نوآوری و بهبود مستمر
-انعطاف‌پذیری در انجام فعالیت‌ها
​​​​​​​-توسعه و مشارکت همگاران و انجام کار گروهی
-مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در مقابل عملکرد
-ارتقاء هم‌افزایی مبتنی بر واقعیت با رویکرد فرآیندی(درون گروهی-شرکای تجاری)

بیانیه ارزش ECS:

ما در گروه مهندسی و بازرگانی سامان تجارت شاپرک (ECS)خود را در برابر رفاه تمامی هموطنان مسئول می‌دانیم. هدف بنیانگذار گروه عمرانی و بازرگانی سامان تجارت شاپرک که پس از سالها تلاش و تجربه هم‌اکنون در اندیشه و عمل همکاران و کارکنان ECS نیز تبلور یافته است، تلاش برای تولید بهترین محصولات و ارایه آنها به هموطنان و ارتقای سطح کیفی سبک زندگی خانواده است.
این مهم با ایجاد تمایز، توسعه کسب و کار، اشتغال مولد و برخورد مسئولانه در جامعه دنبال می‌شود.
باور داریم که با به کارگیری تمام توان خود می‌توانیم با عرضه خدمات و محصولات باکیفیت به بازارهای جهانی و کمک به افزایش تولید ناخالص داخلی و ملی وظیفه خود را در قبال مشتریانمان انجام دهیم که همانا نتیجه آن رفاه بیشتر هموطنان عزیزمان خواهد بود که حقیقتا لایق بهترین‌ها هستند.
همواره سعی نموده‌ایم بستر مناسب برای رشد اقتصادی و تکنولوژیک را با اتکا به توانمندی ملی(ایرانیان داخل و خارج کشور) و بومی سازی تکنولوژی، برای شرکت های زیرمجموعه فراهم سازیم؛ با به اشتراک گذاری آموخته‌های نوین و تجارت ارزنده بستر لازم را برای هم‌افزایی و رشد متوازن و با بهترین کارایی ها مهیا نماییم و علاوه بر ایجاد شغل مستقیم با زمینه سازی به منظور ادای دین به کشور، ایجادشغل های غیرمستقیم پایدار را در حد بضاعت سبب گردیم.
ما با ایمان به حقوق مصرف کنندگانو حفظ محیط زیست، بقا، رشد و توسعه پایدار را از طریق ایجاد تمایز، بهبود مستمر و تقویت کارآفرینی در کسب و کارهای جدید دنبال مینماییم. همکاران ما سرمایه های اصلی ما هستند و رشد ما به رشد آنان وابسته است.

گروه سامان تجارت شاپرک سعی می‌نماید با جذب افراد متخصص، اخلاق‌مدار، نخبه، مستعد، انسان‌دوست، نتیجه‌گرا و دارای توان فکری و اجرایی بالا، بستر مناسب برای همکاری هموطنان داخل و خارج از کشور را در شرکتی ایرانی با توان رقابت بین المللی فراهم نماید.